MRUX.plKontakt

Tworzenie stron internetowych - pierwsze kroki

Edytor stron internetowych MRUX umożliwia tworzenie profesjonalnych stron www w łatwy i przyjemny sposób. MRUX jest dostępny bezpośrednio w przeglądarce, dlatego nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, ani programów. Edycja strony jest prosta i przyjemna, a w dodatku nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z dziedziny programowania lub jej podobnych. Swoją pierwszą stronę internetową możesz utworzyć nawet bez zakładania konta. Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak zacząć korzystać z edytora. 

Zaczynamy pracę z edytorem

Aby rozpocząć tworzenie stron internetowych odwiedź panel kreatora pod poniższym przyciskiem:

Lista stron

Po kliknięciu w powyższy odnośnik, otworzy się panel edytora w którym zobaczysz listę wszystkich swoich stron. Jeśli jest to Twoja pierwsza interakcja z edytorem to owa lista będzie pusta. W celu utworzenia nowej strony kliknij w widoczny przycisk “dodaj stronę”. Tak jak wspomniano wyżej, nie jest do tego potrzebne konto. Utworzona strona będzie zapisana w Twojej przeglądarce, ale jeśli zechcesz ją zapisać na serwerze lub opublikować, konieczna będzie rejestracja w serwisie MRUX.

Po kliknięciu w przycisk “dodaj stronę”, ukaże się okno dialogowe z prośbą o podanie nazwy strony, tak jak na poniższym obrazku:

Podaj nazwę swojej strony w polu “Nazwa strony”. Będzie to robocza nazwa strony widoczna tylko dla Ciebie z możliwością jej zmiany w dowolnym momencie. Jeśli masz problem z wymyśleniem nazwy, wpisz po prostu “Moja pierwsza strona” i kliknij przycisk “zapisz”.

Pozostałe dwa pola są zablokowane. Na razie się nimi nie przejmuj, ich znaczenie zostanie omówione w oddzielnym artykule.

Lista stron

Po kliknięciu w przycisk “zapisz”, okno dialogowe zniknie, a na liście stron pojawi się nowy element, tak jak na poniższym obrazku:

Po lewej stronie, w polu oznaczonym numerem 1, znajdują się podstawowe informacje na temat stanu danej strony, w tym:

  • robocza nazwa strony
  • data ostatniej zmiany
  • stan synchronizacji (parametr ten zostanie omówiony niżej w artykule)

Po prawej stronie znajdują się przyciski akcji.

Przycisk z symbolem oka, oznaczony numerem 2, służy do podglądu strony. W tym momencie strona nie zawiera jeszcze żadnych treści, więc kliknięcie w ten przycisk ukaże nam pustą, białą stronę. W tej chwili nie ma to większego znaczenia, ale gdy już rozpoczniesz edycję i dodasz pierwsze elementy, będziesz mógł podejrzeć jak się one prezentują zanim opublikujesz je w internecie. 

Przycisk symbolizujący ołówek, oznaczony numerem 3, służy do edycji strony. To z tego przycisku będziesz korzystał najczęściej. Kliknięcie go, przeniesie Cię do miejsca w którym będziesz mógł dowolnie edytować stronę. O edycji strony opowiemy w osobnym artykule, ale już teraz możesz spróbować samodzielnie.

Przycisk numer 4 służy do zapisywania strony na serwerze (synchronizacja). Na powyższym obrazku, przycisk ten jest zablokowany, ponieważ do zapisania strony, wymagane jest założenie konta i zalogowanie się do systemu. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł kliknąć w przycisk i zapisać swoją pracę na serwerach, a także opublikować ją w internecie. Wszystkie zmiany na stronie, która nie jest zsynchronizowana, są zapisane wyłącznie w pamięci Twojego urządzenia i nie można ich opublikować do czasu synchronizacji. Ponadto jeśli utracisz dostęp do swojego urządzenia (np. w wyniku awarii) to niezapisana praca zostanie utracona. Synchronizacja strony z serwerem zapobiega takiej sytuacji, ponieważ po zapisaniu zmian, masz do nich dostęp z każdego urządzenia. Pamiętaj jednak, że jeśli strona jest już opublikowana, to synchronizowanie spowoduje natychmiastową aktualizację strony w sieci.

Przycisk numer 5 pozwala na skopiowanie danej strony.

Przycisk z symbolem kosza, oznaczony numerem 6 służy do kasowania strony.

Pod przyciskiem numer 7 znajdują się dodatkowe opcje, takie jak na przykład zmiana nazwy strony.

Podsumowanie

Wiesz już jak rozpocząć pracę z edytorem i utworzyć pierwszą stronę www. Teraz możesz rozpocząć edycję i wprowadzanie treści. Zobacz kolejny artykuł, z którego dowiesz się jak to robić.

Podstawy edycji stron internetowych lub wróć do spisu treści

Skorzystaj z gotowych szablonów

Brakuje Ci pomysłu lub nie wiesz jak zacząć? Nie przejmuj się! Każdy z nas potrzebuje inspiracji. Przejrzyj listę naszych darmowych szablonów, które pomogą Ci w utworzeniu swojej pierwszej strony. Szablony są gotowe do edycji, możesz rozpocząć edytowanie danego szablonu w każdej chwili.

 

Lista gotowych szablonów

Bezpłatna pomoc

W każdej chwili oferujemy darmową pomoc i wsparcie w tworzeniu stron oraz korzystaniu z edytora. Jeśli masz pytania lub problemy, napisz maila, skorzystaj z formularza kontaktowego lub skontaktuj się z nami za pomocą Facebooka lub Messengera.

info@mrux.pl Formularz kontaktowy Facebook
info@mrux.pl Formularz kontaktowy Regulamin Polityka prywatności Instrukcja Polub nas! Strona na zamówienie Promocje

MRUX jest zastrzeżonym znakiem towarowym, zarejestrowanym w Urządzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do plików cookies.